Nosidełka dla dzieci Porady do nosidełek

Instrukcja nosidełka Tula

Instrukcja nosidełka Tula 

Rodzice powinni zadbać o to aby dziecko już od narodzin rozwijało się prawidłowo. Poprawny sposób noszenia dziecka jest bardzo ważnym elementem, którego mama i tata powinni przestrzegać. Jeżeli maluch w nosidełku bądź chuście będzie znajdował się pozycji niekomfortowej  może skutkować to urazami kręgosłupa i wadami postawy. Poprawne używanie nosideł Tula znacząco wpływa na bezpieczeństwo dziecka jak i rodziców.

Jak korzystać z nosidełek Tula ?

Używanie nosidełek Tula wpływa na komfort dziecka jak i rodziców w wielu sytuacjach. Kiedy musimy udać się na zakupy możemy zabrać malucha ze sobą.

Aby odpowiednio skorzystać z nosidełek Tula należy postępować według instrukcji, żeby nie narażać pociechy na niebezpieczeństwa. Kiedy decydujemy się na noszenie dziecka  z przodu powinniśmy w pierwszej kolejności:

  1. Zapiąć pas na biodrach, przełożyć jedną część klamry pod gumą zabezpieczającą. Następnie poprawnie dostosować pas do naszego obwodu bioder.
  2. Panel nosidła Tula powinien znajdować wisieć z przodu. W kolejnym kroku umieszczamy dziecko w nosidełku Tula  zwracając uwagę na nóżki.
  3. Panel nosidła umieszczamy w takiej pozycji aby okrył plecy dziecka. Umieszczamy rączki dziecka w ramiączkach Następnie zapinamy pasek łączący ramiączka. nosidełka i regulujemy go, aż do odpowiedniej konfiguracji.
  4. Ostatnim krokiem jest dociągnięcie paska ramiączek nosidełka, aż do chwili kiedy nasz maluch zostanie szczelnie umieszczony w nosidle.

Kiedy chcemy używać nosidełka firmy Tula na plecach musimy pamiętać o kilku ważnych elementach.

  1. Kiedy będziemy chcieli umieścić dziecko musimy zwrócić uwagę na to, aby trzymając dziecko na prawym biodrze wsunąć lewą rączke między nosidło Tula  i twoje ciało.
  2. Pochyl się do przodu, aby zmienić środek ciężkości dziecka.
  3. W pozycji pochylonej, przytrzymaj malucha, a jego prawą rączkę wsuń do ramiączka.
  4. Kiedy dziecko jest już ułożone poprawnie w nosidełku zamknij klamrę na wysokości klatki piersiowej i ustaw zacisk w zależności od swoich potrzeb
  5. Wyreguluj szelki i zadbaj, żeby nóżki dziecka nie były zbyt mocno ściśnięta

Używanie nosidełka według instrukcji

Korzystaj z nosidełka zawsze według zaleceń producenta. Nierozważne używanie nosidełka Tula może narazić Twojego malucha na niebezpieczeństwa. Złe ułożenie we wczesnym wieku sprawi, że dziecko borykać się będzie z wadami postawy i kręgosłupa.

Zwracaj uwagę na reakcję dziecka. Spraw, aby noszenie było przyjemnością,a nie katorgą.