Nosidełka dla dzieci

Nosidełko Tula Arrows – idealne nosidło dla Twojego maluszka

Decyzja o zakupie nosidełka dla swojego dziecka jest niewątpliwie jedną z najbardziej trafnych, jeżeli zamierza się jak najczęściej przebywać ze swoja pociechą w domu  oraz w wygodny sposób wspólnie podróżować. Wybór konkretnego modelu powinien być podyktowany kilkoma czynnikami. W dalszej części artykułu podpowiemy na co należy zwrócić uwagę kupując nowe nosidełko.

Waga dziecka a dobór rozmiaru nosidła Tula Arrows

Nosidełko przede wszystkim należy dostosować do aktualnej wagi dziecka i jego wzrostu. Nosidełka Tula produkowane są dla dzieci o określonej wadze, co jest podyktowane względami bezpieczeństwa. Większość modeli jest jednak dostosowana do szerokiego zakresu wagowego, dlatego nie powinno być problemów z wyborem odpowiedniego nosidła, z zamiarem używania przez dłuższy czas, nawet kilku lat. Jeden z najbardziej popularnych modeli to nosidełko Tula Arrows wykonywany jest w wersji Baby, przeznaczonej dla dzieci o wadze od 7 do 20 kg, natomiast wersja Toddler dla dzieci od 11 do 27 kg. Noszenie mniejszych dzieci, niemowląt będzie wymagało zastosowania specjalnej wkładki, która umożliwi noszenie dziecka już od 3,5 kg.

Komfort dziecka i rodzica w nosidle Arrows

Nosidełko jest przedmiotem bardzo praktycznym i jest wielkim ułatwieniem dla rodziców posiadających małe dziecko. Jednak nosidełko powinno gwarantować także maksymalną wygodę dziecku i rodzicom. Warto zapoznać się z informacjami jak konstrukcyjnie przewidział producent rozwiązania zwiększające wygodę noszenia. Warto zwrócić uwagę na szelki nosidełka. Nosidło Tula Arrows posiada szerokie i miękkie szelki, co przekłada się na komfort przy dłuższym noszeniu dziecka. Zbyt wąskie szelki, bez odpowiednio grubej warstwy miękkiego materiału mogą powodować obtarcia, ucisk i niewygodę. Nosidełko powinno także umożliwić wygodną regulację zapięcia i być lekkie.

Nosidełka Arrows Tula – bezpieczne materiały wykonania

Kolejnym etapem w wyborze odpowiedniego nosidełka będzie upewnienie się, czy produkt został wykonany z bezpiecznych materiałów, które w żadnym wypadku nie zaszkodzą małemu, rozwijającemu się dziecku. Warto dowiedzieć się czy produkt posiada certyfikaty potwierdzające chociażby użycie materiałów bez szkodliwych substancji. Nosidełko Arrows Tula może pochwalić się certyfikatem OEKO-TEX® Standard 100 potwierdzający pełne bezpieczeństwo dla malucha.