Nosidełka dla dzieci Porady do nosidełek

Jak zakładać nosidełko Tula?

Jak zakładać nosidełko Tula?

Aktywne spędzanie czasu z dzieckiem to ważny element rodzicielstwa. Tam gdzie nie damy wjechać nieporęcznym wózkiem, możemy wejść z maluchem w nosidełku.

Światowym liderem wśród nosideł dla dzieci jest firma Tula. Jej produkty cieszą się uznaniem rodziców na całym świecie. Zostały one zaprojektowane przez specjalistów, aby zarówno dziecko jak i rodzic podczas noszenia byli bezpieczni. Gdy już zakupimy sprzęt do noszenia dziecka, pojawia się pytanie. Jak zakładać nosidełko Tula, żeby dziecko było w pełni bezpieczne Pamiętajmy, że poprawne włożenie dziecka w nosidełko musi być uzależnione od wagi malucha. Nie możemy umieścić noworodka w nosidle bez specjalnej wkładki dla niemowlaka, bo narazi go to na niebezpieczeństwo.

Firma Tula oferuje rodzicom dwa wariantu noszenia w jednym nosidełku. Możemy zakładać nosidełko z przodu i z tyłu.

Zakładanie nosidełka Tula z przodu

Zapnij  pas na biodrach. Następnie przełóż jedną część klamry pod gumą zabezpieczającą. Dostosuj poprawnie  pas do obwodu swoich bioder.

Zwróć uwagę, że panel nosidła Tula powinien wisieć z przodu. Potem umieść dziecko w nosidełku Tula. Szczególną uwagę poświęć aby nóżki nie były ściśnięte zbyt mocno.

Panel nosidełka  załóż tak aby okrył plecy dziecka. Kolejnym krokiem będzie umieszczenie rączek malucha w ramiączkach Następnie zapnij pasek łączący ramiączka. nosidełka i ustaw go tak, aby było odpowiednio dopasowany.

Na końcu dociągnij pasek ramiączek nosidełka,do momentu kiedy  dziecko zostanie szczelnie umieszczone w nosidle.

Pamiętaj, że z przodu powinniśmy nosić dziecko, które nie jest jeszcze w pełni rozwinięte ruchowo. Mając malucha przed sobą widzimy go i możemy zwrócić szczególną uwagę na główkę dziecka.

Jak założyć nosidełko Tula z tyłu?

Chcąc umieścić dziecko na plecach musisz zwrócić uwagę na to, aby trzymając dziecko na prawym biodrze wsunąć ego lewą rączke między nosidło Tula i swoje ciało.

Ciągle w pozycji pochylonej, złap mocno malucha, i umieść jego prawą rączkę w ramiączku.

Gdy już ułożyłeś poprawnie malucha w nosidełku, pamiętaj aby  zamknąć klamrę na wysokości klatki piersiowej i ustawić zacisk, żebyś czuł sie komfortowo.

Ustaw  szelki i upewnij się, że nogi dziecka nie są zbyt mocno ściśnięte.

Zakładanie nosidełka Tula z tyłu powinno dotyczyć nieco większych dzieci. Powyżej 12 miesiąca życia. Wtedy mamy pewność, że maluch nie zrobi sobie krzywdy, a jego rozwój przebiegnie w spsób prawidłowy.