Nosidełka dla dzieci

Rodzaje nosidełek Tula

Nosidełka Tula Rodzaje

Firma Tula ma w swojej ofercie dwa podstawowe rodzaje nosidełek dla dzieci – modele Baby oraz Toddler.  Oprócz tego, jeśli użyjemy specjalnej wkładki dla niemowlaków, możemy transportować w nich także najmłodsze dzieci. Oczywiście każde z tych nosidełek jest inne, przeznaczone dla pociech w różnej wadze i różnym wieku. Jednakże jest kilka rzeczy, które je łączy – wszystkie są wykonane z przyjemnej w dotyku bawełny. Oprócz tego każde z nich może być używane zarówno przez osoby o bardzo niskim wzroście, jak i te bardzo wysokie. To bardzo dobra wiadomość dla rodziców – mogą na zmianę nosić dziecko, dopasowując jedynie długość szelki.

Wszystkie rodzaje nosidełek Tula można prać w pralce. Jednakże należy wspomnieć, że producent nie zaleca robić tej czynności zbyt często. Zamiast tego doradza regularne czyszczenie, aby pranie nie było konieczne. Jeśli już chcemy prać, to należy robić to w chłodnej wodzie. Dodatkowo we wszystkich nosidełkach można karmić dziecko piersią. Produkty oferowane przez firmę Tula są nieco węższe i wyższe od konkurencyjnych rozwiązań, dzięki czemu karmienie piersią jest czynnością bardziej dyskretną. Jeśli zastanawiasz się, ile tak naprawdę trzeba zapłacić za tego typu produkty, zapraszamy do lektury wpisu „Nosidełka Tula – cena

Rodzaje nosidełek Tula

Nosidełko ergonomiczne Baby

Nosidełko Tula Baby jest przeznaczone dla nieco starszych dzieci – tych, które mają już ok. 7-kilogramów (dla przypomnienia nosidełko z wkładką jest przeznaczone dla niemowlaków, może być używane przez dzieci od 3,5-kg). W modelu Baby dziecko przyjmuje naturalną dla niego pozycję żabki, z delikatnie zaokrąglonymi pleckami. Taka pozycja przyczynia się do właściwego rozwoju kręgosłupa i stawów biodrowych. Z różnych przydatnych dodatków, które oferuje ten rodzaj nosidełek Tula, można wymienić kieszonkę, która przyda się, aby przetrzymywać w niej różne przedmioty, na przykład gryzak lub smoczek. Tula Baby we właściwy sposób chroni śpiące dziecko przed czynnikami zewnętrznymi. Założony kapturek osłania dziecko przed słońcem lub wiatrem. W tym nosidełku ergonomicznym rodzic może przenosić dziecko zarówno z przodu, jak i z tyłu. 

Nosidełko ergonomiczne Toddler

Nosidełko Tula Toddler jest bardzo podobne do omawianego wyżej modelu Baby. Jednakże jest jedna główna różnica – jest ono przeznaczone dla ciut starszych dzieci, których waga mieści się w granicach 11-22 kg. W praktyce odpowiada to dziecku, które jest w wieku 1.5 – 4.5 lat.

Ten rodzaj nosidełka Tula ma oczywiście większe rozmiary od swoich odpowiedników. Objawia się to w nieco większym rozmiarze panelu – jest on 6 cm wyższy i ok. 11 cm szerszy od modelu Baby. Podobnie, jak nosidełko dla mniejszych dzieci, ma wygodną kieszonkę w pasie biodrowym, która umożliwia przechowywanie różnych akcesoriów.

Nosidełko dla niemowlaków – z wkładką

Dla najmłodszych dzieci przeznaczono nosidełko z wkładką dla niemowlaka. Właściwie można stwierdzić, że to nie jest samodzielne nosidełko. Składa się bowiem z bazy (czyli nosidełka Toddler lub Baby) i specjalnej wkładki dla niemowlaka, kosztującej około 70 zł. Można w nim nosić dzieci od 3.5 kg. Jest ono przeznaczone dla dzieci ważących maksymalnie 7 kg.

W tym rodzaju nosidełka Tula niemowlak przebywa bardzo blisko matki – pozwala to poczuć więź z rodzicem. Dzięki temu rozwiązaniu rodzic ogrzewa swoją pociechę. Ten produkt we właściwy sposób chroni kręgosłup malucha. Staje się to możliwe między innymi dzięki innowacyjnej wkładce. Oczywiście nosidełko to spełnia odpowiednie normy, co czyni produkt bezpiecznym. Nosidełko Tula z wkładką umożliwia noszenie dziecka z przodu. W tym miejscu warto również dodać, że nie jest wskazane, aby nosić z tyłu dziecko, które nie ma jeszcze roczku.