Porady do nosidełek

Pranie Nosidełek Tula

Nosidełka Tula Pranie

Rodzice idąc na spacery z dzieckiem w nosidełku są narażeni na wiele czynników zewnętrznych, takich jak deszcz czy też wiatr. Ponadto nosidełko może się wybrudzić przypadkowo, na przykład jedzeniem, które wypadnie z ust niemowlaka. Tkanina może zostać ubrudzona również w czasie karmienia piersią.

Generalnie nosidełka oferowane przez firmę Tula, zgodnie z tym, co podaje ich producent, można prać w pralce. Jednakże Tula nie zaleca robić tej czynności zbyt często. Zamiast tego proponuje wyrywkowo czyścić nosidełko w razie zaistnienia takiej potrzeby, działając miejscowo na plamy.

Jeśli już jest to niezbędne, pranie nosidełek Tula dla niemowląt i dzieci powinno przebiegać w chłodnej wodzie, używając do tego celu łagodnego detergentu, a po wszystkim wysuszyć nosidełko na wolnym powietrzu, nie w popularnej suszarce bębnowej. Ponadto należy korzystać z wolnych obrotów pralki, aby szybko wirująca pralka nie zniszczyła tkaniny, z której nosidełko jest zrobione. Unikaj także wybielaczy.

Ekologiczne proszki do prania nosidełek 

W trakcie prania nosideł Tula polecamy użyć dobrej jakości ekologiczne proszki do prania. Przeznaczone są do prania takich produktów, jak pieluchy wielorazowe czy nosidełka dla dzieci. Takie proszki nie powinny zmienić właściwości tkaniny po praniu. Wśród ich zalet możemy wymienić to, że są odpowiednie również dla dzieci z alergiami.

Ponadto w internecie można znaleźć kilka pralni, które zajmują się także praniem nosidełek dla dzieci. Za odpowiednią opłatą zrobią tę czynność za nas. Jednak jeśli będziemy stosować się do zaleceń wydanych przez Tulę, piorąc w domu, powinniśmy być w stanie cieszyć się nosidełkiem przez długi okres czasu. Patrząc po recenzjach na stronie Tuli można znaleźć wpis użytkownika Anqua na temat nosidełek. Jest ona zdania, że nosidełka Tuli, w przeciwieństwie do produktów oferowanych przez inne firmy, można spokojnie prać w pralce. Informuje, że tkanina nie traci przy tym swoich właściwości. To niewątpliwie pozytywna wiadomość dla użytkowników nosidełek Tula.

Szeroką ofertę nosidełek Tula znajdziesz w sklepie Amedu: https://amedu.pl/c/transport-dzieci/nosidla-dla-dzieci/tula

Nosidełka Tula pranie – podsumowanie

  • Można prać nosidełko, ale nie za często,
  • Ustaw pralkę na wolne obroty – maksymalnie 800,
  • Korzystaj z łagodnego detergentu,
  • Susz na wolnym powietrzu
  • Nie używaj wybielaczy

A Ty jakie masz doświadczenia z praniem nosidła Tula? Zachęcamy do dzielenia się swoją wiedzą za pomocą komentarzy. Dzięki temu poznasz opinie innych użytkowników bloga!  Jeśli zastanawiasz się dalej nad zakupem nosidełka dla swojego dziecka, a dalej nie wiesz, jakie powinnaś wybrać, zachęcamy do lektury wpisu Rodzaje nosidełek Tula, który pojawił się na łamach naszego bloga. Jeśli chcesz poznać, jakie opinie mają tego typu produkty, zachęcamy do lektury wpisu zatytułowanego „Nosidełka Tula – opinie