Porady do nosidełek

Nosidełko dla niemowlaka – korzyści dla dziecka i rodzica

Nosidełko to jeden z najwygodniejszych sposobów transportowania niemowlaka. Dziecku gwarantuje bezpieczeństwo, a rodzicowi wygodę – pod warunkiem, że jest właściwie zaprojektowane, uszyte z wytrzymałego materiału i dopasowane do wieku malucha. Jakie są zalety korzystania z nosidła, od kiedy można go używać i na co zwracać uwagę, decydując się na jego zakup?

Zalety nosidełka dla niemowląt

Najważniejszym atutem nosideł dla niemowląt jest pozostawienie rodzicowi wolnych rąk. Transportując pociechę w ten sposób, możemy poruszać się swobodniej niż prowadząc wózek czy nosząc dziecko na rękach. Niemowlę może być umieszczone w nosidełku podczas spaceru, zakupów, a także w trakcie wypełniania przez mamę czy tatę domowych obowiązków, na przykład odkurzania czy mycia naczyń.

Maluszek noszony w nosidle czuje bliskość rodzica, dzięki czemu czuje się bezpieczny i jest spokojny. Umieszczenie niemowlaka w nosidle jest proste i zajmuje niewiele czasu – w razie potrzeby dziecko można szybko wyciągnąć czy włożyć w transporter.

Inną zaletą nosidła jest komfort – zarówno dziecka, jak i rodzica. Niemowlę przytulone do piersi rodzica ma poczucie bezpieczeństwa, a rodzicowi jest znacznie wygodniej, niż gdyby nosił swoją pociechę na rękach. Dobrze uszyte nosidło dopasowuje się do kształtu ciała i nie wżyna w ramiona ani nie powoduje bólu kręgosłupa.

Od jakiego wieku można stosować nosidła?

W przypadku nosidełka dla niemowląt bardzo ważny jest wiek dziecka. Większość modeli przeznaczonych jest dla dzieci, które potrafią już samodzielnie siedzieć i utrzymać główkę – umieszczając w nich noworodka, narażamy go na niebezpieczeństwo w postaci przykrych konsekwencji zdrowotnych. Jeśli chcemy transportować w nosidle dziecko zaraz po narodzinach, musimy wybrać specjalne, dostosowane do jego potrzeb nosidełko dla niemowlaka. To musi posiadać specjalną wkładkę (jak np. nosidła marki Tula) i posiadać odpowiednie atesty, które zagwarantują, że nadaje się ono dla bardzo małego dziecka.

Na co zwrócić uwagę, wybierając nosidło dla niemowlaka?

Jeśli nosidło ma być komfortowe dla dziecka i rodzina, musi być dobrej jakości. Warto stawiać na nosidła dla niemowlaka pochodzące od sprawdzonych producentów, takich jak Tula czy LennyLamb. Produkty tych firm wykonane są z wysokiej jakości tkanin i solidną klamrę, które bez problemu wytrzymają ciężar nawet 20-kilogramowego dziecka.

Tula i LennyLamb zwracają uwagę także na ergonomiczność – nie wżynają się w ramiona, dopasowują do kształtu ciała, nie przyczyniając się do wad postawy. Wybierając nosidełko dla niemowlaka wysokiej klasy, zapewnimy sobie wygodę i będziemy mieli pewność, że nasze dziecko jest bezpieczne.