Porady do nosidełek

Jak zakładać nosidełko Tula?

Nosidło to jeden z najlepszych sposobów na transportowanie niemowlęcia. Dziś istnieją modele nosideł, które zostały zaprojektowane przy współpracy z fizjoterapeutami i lekarzami. Nosidełka pozwalają na wolne ręce, ale także rozkładają ciężar noszonego niemowlęcia na całe ciało i przez to znacznie odciążają kręgosłup. Jedną z najchętniej wybieranych marek nosideł jest Tula – producent, którego rodzice cenią za wysoką jakość wykonania i ciekawe wzornictwo. Jednym z dodatkowych atutów nosidełka Tula jest łatwość zakładania. Jak to zrobić?

Jak zakładać nosidełko Tula?

Jak założyć nosidełko Tula, żeby w pełni wykorzystać jego możliwości i zapewnić sobie i dziecku wygodę? Okazuje się, że jest to wyjątkowo proste i bez problemu poradzi sobie z tym zadaniem nawet rodzic, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z noszeniem dziecka w nosidle Tula.
Zanim przystąpimy do zakładania nosidełka, zastanówmy się, czy wolimy mieć je z przodu czy na plecach – pierwsze rozwiązanie doskonale spisze się w przypadku kilkumiesięcznego dziecka, drugie wskazane jest przy kilkulatku. Jeśli chcemy włożyć w nosidło noworodka, dodatkowo musimy wyposażyć się w odpowiednią wkładkę – inaczej możemy narazić dziecko na niebezpieczeństwo. Ważne jest również aby dopasować pozycje do wagi dziecka i jego wieku. Nie można nosić dziecka z tyłu przed ukończeniem 12 miesięcy lub gdy dziecko nie ma prawidłowej kontroli główki.

Jak założyć nosidełko Tula z przodu?

Jeśli chodzi o nosidełka Tula zakładanie z przodu należy rozpocząć od zapięcia pasu biodrowego. Następnie możemy wciąż dziecko na ręce i przytulić je do siebie, rozdzielając jego nóżki. Jeśli dziecko znajduje się w wygodnej pozycji, na jego pleckach powinniśmy umieścić panel nosidła i przejść do kolejnego kroku, którym jest przełożenie ramiączek i zapięcie wszystkich klamer i zatrzasków. W razie potrzeby nosidło należy wyregulować tak, żeby i dorosły, i dziecko czuli się w pełni komfortowo, a nosidło dobrze przylegało do ciała i nie powodowało garbienia się.

Nakładanie nosidła Tula na plecy

Jeśli maluch ma znaleźć się z tyłu, na wstępnie umieśćmy nosidło na plecach z ramiączkami na barkach i zapnijmy pas biodrowy. Klamrę męską należy przełożyć pod gumą zabezpieczającą i połączyć ją z klamrą żeńską. Szerokość pasa należy wyregulować. Następnie dziecko umieszczamy na lewym biodrze, przytrzymujemy je za lewą stopę i przeciągamy ją przez nosidło. Pochylamy się do przodu i przesuwamy ciężar dziecka. Prawą rękę wsuwamy w ramiączko i umieszczamy w wygodnej pozycji. Zapinamy pasek na klatce piersiowej i regulujemy. W razie potrzeby dostosowujemy również szerokość innych zapięć, dbając o swój komfort i upewniając się, że dziecku jest wygodnie.