Nosidełka dla dzieci

Nosidełko ergonomiczne

Nosidełko ergonomiczne bezpieczne dla Twojego dziecka

Zastanawiasz się zapewne czy kupić dla dziecka wózek czy może nosidełko? Chcesz aby było mu wygodnie. Przed rodzicami stoją najważniejsze życiowe wybory. To od nich zależy rozwój maluszka i jego zdrowie. Rodzice dbają jak najbardziej potrafią o swoje pociechy.

Nosidełko ergonomiczne , które najlepsze?

Sztywne nosidła tak zwane “ wisiadła” to niekorzystny wybór dla Twojego maleństwa. dzieci noszone w tego typu nosidełkach ciężar swojego ciałka opierają na kroczu nie jest to odpowiednim rozwiązaniem dla rozwoju ich bioder ani kości czy stawów. Plecki dziecka są wygięte w nienaturalnej pozycji, ponieważ dostosowują się do kształtu nosidełka. Noszenie dziecka przodem wpływa niekorzystnie na rozwój jego kręgosłupa.

To jest to nosidełko!

Idealnym rozwiązaniem w tym przypadku jest nosidełko ergonomiczne, które są wykonane z miękkich tkanin. To one dopasowują się do dziecka a nie dziecko do nich. W tego typu nosidełkach można nosić maluszka przodem do siebie lub na plecach co jest bardzo wygodne. Dziecko powinno być ułożone w pozycji pionowej do rodzica. Szerokość tkaniny musi być odpowiednio dobrana, ponieważ to sprawi, że dziecko będzie na niej pewnie siedziało. Nie może być sytuacji, w której dziecko będzie się kiwało na boki. Panel, który otula plecki dziecka powinien być na tyle długi by sięgał do jego karku.

Jeżeli planujemy nosić w nosidełku ergonomicznym malutkie dziecko powinniśmy zakupić wkładkę dla niemowlaka, która pozwoli mu stabilnie siedzieć w nosidełku. Jest to jeden z głównych elementów, bardzo ważny w prawidłowym rozwoju maluszka. Nosidełko ergonomiczne zapewnia dziecku prawidłową postawę ciała dzięki czemu nie narusza się jego prawidłowej postawy. Dziecko w nosidełku ergonomicznym ułożone jest w pozycji tak zwanej “ na żabkę” co pozwala mu kształtować odpowiednią postawę pleców i kręgosłupa. Taki rodzaj nosidełka zapewnia wygodę nie tylko dziecku ale i rodzicom. Ergonomiczne nosidełko posiada wygodne szelki, które bez problemu się regulują i dopasowują do kształtu dziecka jak i talii osoby, która je nosi. Nosidło ergonomiczne wykonane jest z materiału, który przepuszcza powietrze i chroni dziecko przed nie dogodnymi warunkami klimatycznymi. Materiał ten zapewnia też odpowiednią filtrację dzięki czemu dziecko się nie poci.